Yurtdışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

yorumsuz
485

Yurtdışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

Alışveriş sitelerin özellikle alışveriş tutkunları tarafından yoğun olarak tercih edilmesi birçok sitenin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Alışveriş yaparken tek bir siteye bağlı olmadan birçok alternatif sitelerin olması aslında çeşit açısından işe yaramaktadır. İnternet ortamından alışveriş yapmanın güvensiz olduğunu düşünenler için sağlanan kolaylıklardan biri de sanal kart kullanımıdır. Sanal kartın içerisine yükleyeceğiniz bakiye ile yurtdışı da dahil olmak üzere tüm alışveriş sitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Karta sahip olurken herhangi kişisel bilginize ihtiyaç yoktur. alışveriş yaparken de sadece kart numarasını vererek ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Alışveriş çılgınlarının incelerken bile saatlerini ayırdığı yurtdışından güvenerek alışveriş yapabileceğiniz siteler arasında yer alan Aliexpressçeşitliliğinden ve uygun fiyatlı oluşundan dolayı bakmadan duramadığınız sitelerden biridir. Yurtdışından olması sebebiyle güven problemini yaşayacağınıza eminim.Yurtdışından Güvenerek Alışveriş Yapabileceğiniz Siteler

AliexpressGüvenli Bir Site Midir?

Site yurtdışı merkezli bir site olması dolayısıyla size karmakarışık gelebilir. Aslında kullanımı son derece kolay olan ve her dile de çevrilen bir sitedir. Tüm para birimlerine göre ayarlanabilmesi sebebiyle tüm dünya ülkelerinin sıklıkla alışveriş yaptığı bir sitedir. Siteye üyelik gerekleştirdikten sonra uygun fiyatlara alacağınız ürünler gümrük dolayısıyla maksimum 1 ay içinde elinize ulaşacaktır. Eğer banka kartınız ya da kredi kartınızdan ödeme yaparsanız banka direk onaylama yapmayacaktır. Belirli bir süre güvenlik sürecinden geçtikten sonra ki bu süreç 1 haftadır. Sonrasında onaylayarak siteye ödemeyi aktaracaktır. Yüz binlerce ürünü rahatlıkla bulacağınız bu site uygun fiyatlı olmasından dolayı özellikle bayanların yakın markajındadır.

Aliexpress’tenAlınan Ürünlerin Tamamı Elinize Ulaşır Mı?

Evet. Bu siteden aldığınız tüm ürünler elinize eksiksiz bir şekilde ulaşır. Ürünleri isterken maksimum 70 dolar ya da 250 TL tutarını geçmeyecek sipariş vermeniz gerekecektir. Aksi takdirde gümrüğe takılıp bu süreç biraz daha uzayabilir. Sitede tüm süreç ile alakalı detaylı bilgilerin olması güvenmeniz hususunda size yardımcı olacaktır. Siteden alışveriş yapan kişilerin yorumları da karar vermenizde etkili olacaktır.

Ülkemizde aktif olarak hizmet veren alışveriş sitelerinde bazen istediğiniz ürün pahalı olabilir. Bu nedenle daha uygun fiyatlı nerden bulabilir arayışına girersiniz. Yurtdışından güvenerek alışveriş yapabileceğiniz siteler sayesinde daha uygun ve bire bir aynı ürüne sahip olabilirsiniz. Daha fazla markayı incelemenize olanak sağlayan Gittigidiyor alışveriş sitesinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Sitede aklınıza gelecek tüm ürünler daha uygun fiyatlı karşınıza çıkacaktır.

Ürünü Aldınız ve İstediğiniz Gibi Çıkmadıysa;

Eğer bu gibi durumla karşılaştıysanız ürünü iade ederek ödediğiniz tutarı geri alabilirsiniz. Bunun için de ürünle beraber gönderilen fatura üzerinde yer iade formunu doldurmanız yeterlidir. Bu formu karşı ödemeli olarak firmaya gönderdiğiniz takdirde iadeniz kabul edilip, paranız hesabınıza aktarılır. Ciddi müşteri kitlesinin olduğu bu sitede faturasız herhangi bir ürün gönderimi söz konusu olamaz. Ödediğiniz paranıza ait faturanız ürününüzle size gönderilir. İade edebilmek için ambalajının kesinlikle sökülmemesine dikkat etmenizde fayda vardır.

Aldığım Ürün Bana Ne Zaman Ulaşır?

Ürünü aldıktan sonra size kargo süreci maksimum 24 saattir. 24 saat içerisinde kargo yapılmayan ürünü siteye girip iptal edebilirsiniz. sitede büyük çaplı mobilya veya beyaz eşya alıyorsanız bunun size ulaşma süresi maksimum 7 iş günüdür. Bunun dışında alışveriş yapmadan önce alıcının karşılaşacağı tüm sorunlara dair bilgilendirme sözleşmesini okuyarak daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. . Yurtdışından güvenerek alışveriş yapabileceğiniz siteler içinde kurumsal olarak size hizmet veren bir sitedir. Sitede yer alan bilgilendirmeleri okuyarak daha bilinçli sipariş verebilirsiniz. Ürününüzün eksik ya da hatalı gelmesi ya da kargo sürecinde zarar görmesine dair endişeleriniz varsa bunun da çözümü mutlaka vardır. içiniz rahat bir şekilde bu siteden alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kozmetik sektöründe devleşen ve birçok bayana da iş imkanı sunan Avon online olarak alışveriş yapacağınız kozmetik sitesidir. Kozmetik adına her ürünü bulabileceğiniz bu site yıllardır sağlam adımlarla adını duyuran ve beğenilen bir markadır. Resmi internet sitesinde yer alan online katalogundan daha detaylı ürün incelemesi yapabilir, aklınıza takılan soruları siteye yönlendirebilirsiniz.

Kozmetik Sektörüne Ait Bir Marka Olması İade Koşulları Sizi Tedirgin Ediyorsa;

Her sitenin kendine ait satıcı sözleşmesi vardır. Bu sözleşmelerde esnek kurallarda söz konusudur. ambalajı yırtılmamış veya hijyen bantları sökülmemiş her ürünü rahatlıkla iade etme şansınız söz konusudur. Yurtdışından güvenerek alışveriş yapacağınız siteler alışveriş yaparken güven sorunu asla yaşamayacağız siteler arasındadır. kurumsal hizmet vermelerinden dolayı sizi asla mağdur bırakmayacaklarından emin olabilirsiniz. Güven her iki taraf için de geçerlidir. Karşı tarafa güvenebilmek için sizin de güven vermeniz son derece önemlidir. Bu nedenle alışveriş yaparken bazı ayrıntıları da göz önünde bulundurup sabırlı olmanız gerekir. Yüz yüze alışverişe göre sürecin biraz uzun olacağını da asla unutmamalısınız.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın