Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakım Tüyoları

yorumsuz
493

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakım Tüyoları

Her kadının kendine has bir güzelliği vardır. Yani her kadın güzeldir. Kadınlar için güzellik neredeyse sağlık kadar önemli bir niteliktir. Erkeklerden daha çok kendilerine bakım uygulayan kadınlar kırışmayı, sivilceleri, cilt lekelerini, kilo almayı hiç sevmezler. Genç kadınlar ve olgun kadınlar için cilt bakımı oldukça önemlidir.

Vücut bakımı için ne kadar kremler, serumlar olsa da kadınların çoğu doğal olan yöntemleri sevmektedir. Doğal olarak vücudumuzu sağlıklı ve bakımlı tutmamız mümkündür.

Evde sürekli bulunan malzemelerle hazırlanacak kürlerle çok iyi bir cilde sahip olmak artık çok kolay. Uzmanlar da bu hususta oldukça fazla fikirler vermekteler. Doğal olan şeylerin hem cildi beslediği hem de yaşlanmayı geciktirdiği bilinmektedir.

Cilt bakımı için her ülkenin farklı teknikleri vardır. Soğuk bir ülke olan Rusya’da kadınlar farklı kürler uygularken, Arap yarımadasındaki kadınlar başka kürler uygularlar. Çünkü cilt yapısı havanın sıcak veya soğuk olmasıyla ilişkilidir.

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakım Tüyoları

Cilt Bakımının Önemi

Cilt bakımı için söylenebilecek ne kadar şey olsa da, en önemlisi su tüketimi olarak bilinir. Günde 2.5 litre su tüketmek cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine sebep olur. Her yaş için gerekli olan cilt bakımı için neler yapılabilir?

 

 • Günde 2.5 litre su içmek
 • Egzersiz yapmak
 • Günde yarım saat yürümek
 • Cilde aromatik yağlarla masaj uygulamak
 • Kilo almayı engellemek
 • Strese girmemek
 • Çok fazla güneşte kalmamak
 • Gün içinde bir saat kadar güneşten yararlanmak

Cilt bakımı için kullanacağımız ürünlerden önce bu yukarıdaki uygulamaları yapmak cildimizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Olgun Kadınlar İçin Cilt Bakımı

Genç yaşta ciltte kırışıklık olmaması, genç kadınların çok fazla cilt bakımı yapmasını gerektirmez. Bitkisel cilt bakımı yöntemlerine ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi olduğunu unutmak gerekir. Olgun kadınlar için cilt bakım önerileri nelerdir? Nasıl uygulanmalıdır?

 • Sabah kalktığınızda nefes egzersizleri yapın. Nefes egzersizleri hem beden için hem de cilt için çok önemlidir.
 • Sabahları duş alın. Duş alırken sert bir fırça yardımıyla, vücudunuzda kırışık ve sarkma olmasını istemediğiniz yerlere masaj yapın.
 • Vücudunuza aromatik yağlarla masajlar yapın. Aromatik yağlarla masaj yaparken yüksek sesle nefes almanız vücudunuza uyguladığınız yağların çok daha hızlı etki etmesine sebep olur.
 • Yüzünüzü gün içerisinde sık sık sabunsuz soğuk suyla yıkayın. Soğuk su cildi taze tutmaya yarar.
 • D vitamininden zengin olan güneş, cilt için bazen zararlı bazen de yararlıdır. Gün içinde bir saatinizi güneş altında geçirmeniz. Vücudunuza D vitamini depolamasını sağlayacaktır. Güneş ile D vitamini alamıyorsanız doktorunuza başvurarak, D vitamini ilaçlarından kullanabilirsiniz. Çünkü bu vitaminin eksikliği ciltte kırışıklıklara sebep olur.
 • B 12 vitamini eksikliği de cilt için oldukça önemlidir. B 12 vitamini içeren besinlerle beslenmeye dikkat ediniz.

Yukarıda saydığımız bu seçenekler cildin diri ve canlı durmasında büyük bir rol oynar. Cildinize çok iyi bakmak için ilk önce stresten uzak durmalısınız. Stres hem vücuda hem de cilde çok fazla zarar verir. Beyin damarlarının zarar görmesine sebep olan stres, hızlı yaşlanma ve cilt sarkmaları sebeplerinin en başta gelenlerindendir.

Vücudunuzda bulunan vitaminler cildiniz için çok önemlidir. Cildinizin sağlıklı kalmasını istiyorsanız, doktorunuzun verdiği vitamin ölçümlerinizi yaptırıp,  vitamin takviyesi almayı ihmal etmeyiniz.

Fazla kilo her zaman cildin yağlı ve sarkık durmasına sebep olur. fazla kilo almaktan her zaman uzak durun.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın