Matematik Dersini Anlamıyorum, Ne Yapmalıyım?

2 yorum
524

Matematik Dersini Anlamıyorum, Ne Yapmalıyım?

İlkokul, lise, üniversite dönemindeki pek çok öğrencinin ortak sorunlarından birisi de Matematiktir. Esasında yapabilenler için eğlenceli bir ders olan Matematik, Matematik dersini anlamıyorum diyenler için ise tam bir işkenceye dönüşüyor. Peki ne yapılmalı ve Matematik nasıl öğrenilir?

Matematik Dersini Anlamıyorum, Ne Yapmalıyım

Temel’den Matematik Öğrenmek!

Pek çok öğrencinin sorunu ortak olarak temelde bitiyor. Yapılması gereken işlemlerde öğrenci konuyu anlasa bile yapamıyor çünkü konuyla ilgili olan diğer temel konuları bilmediğinden dolayı işlemi yapması çok zor yada imkansız diyebiliriz. Bunun en kesin ve tek çözümü ise Matematiği temelden öğrenmek olacaktır. Bu sayede işlem yapabilmeye tekrar başlayabilirsiniz.

Matematik İşlem Beceresi

Matematik işlem becerisi için ciddi bir temel bilgiye ihtiyacınız var. Çünkü matematiğin hemen hemen her konusu diğer pek çok temel konuları gerektirmektedir. Bu yüzden temel konuları öğrenmeli ve temel konular hakkında uzun süre işlem yaparak artık profesyonel olmalısınız. Bu sayede Lise, Üniversite, KPSS, LYS ve diğer pek çok eğitim düzeyindeki matematik konularını anlayabilir, sorularını da çözebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 18 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Matematik Dersini Anlamıyorum, Ne Yapmalıyım? (2 Yorum)

  1. Matematik anlamadığım ve hep 0 aldığım derslerin başını çeker.Söylediğiniz taktiklerle inşallah biraz da olsa matematiğimi kuvvetlendirebilirim.

  2. Matematik bulmaca gibi görmek lazım. Sevmedikçe anlamakta zorluk çekersin. Bence bu sorunu dersi sevmekle çözümü daha kolay olur.