Klasik Kadın Ayakkabıları

yorumsuz
364

Klasik Kadın Ayakkabıları

                Gençler daha çok sıra dışı ayrıntılarla oluşan modellerden hoşlanmakta olsa da özellikle çalışan kadınlar ya da orta yaşlarda giyimine özen gösteren kadınlar için klasik modeller daha çok önemli olmaktadır. Bu alanda klasik kadın ayakkabıları modelleri tercih edilebilir ve farklı kıyafet kombineleri içerisinde çok daha uyumlu kombineler ortaya çıkmaktadır. Pek çok farklı model bulunmakta; botlardan comfort ayakkabılara, babet seçeneklerinden günlük ayakkabılara, topuklu ayakkabılardan abiye, dolgu topuk ya da klasik modellere kadar ürün yelpazesi oldukça geniş olmaktadır. Bazı modellerin ise hiç modası geçmemekte ve her dönemde uygun kombinelerin olarak seçilebilmektedir.Klasik Kadın Ayakkabıları

Klasik Topuksuz Ayakkabılar

                Daha çok günlük kullanımlarda tercih edilen bu modeller rahatlık ön planda olmakta ve şıklık bazı özel ayrıntılara bırakılmaktadır. Kenarlarında kullanılan bir kurdele, püskül, fermuar ya da kemer sembolleri bu ayakkabıları hareketlendirmeye yetecektir. Siyah ise her zaman için en klasik renk olmakta ve kahve, vizon, gri, beyaz, bordo gibi renk kombinleri de bu başlık atlıdan incelenebilir. Özellikle düz taba ayakkabılarda kullanılan süet ve deri kombinelerin yanında şıklık elde etmek aması ile altın sarısı ve siyah renkleri kullanılabilmekte ve oldukça orijinal tarzlar için çok ideal seçimler ortaya çıkmaktadır. Klasik kadın ayakkabıları modelleri arasında spor ayakkabılarının yanında bilekten bağlamalı modellere de oldukça fazla ilgi gösterilmektedir. Zarif görüntü ortaya çıkarmakta ve bunun anında babet, sandalet tarzında da modeller klasik seçimler arasında yer alacaktır.

Klasik Topuklu Ayakkabılar

                Siyah renk karşımıza çıkan ilk seçenek olmakta ve deri ayakkabılarda alçak topuklu ayakkabılarda ofis ya da günlük kullanımlar için tercih edilebilmektedir. Ayakkabıların üzerinde küçük fiyonklar, püsküller ya da kemer ayrıntıları olabiliyor. Bunların yanında dolgu topuklu ayakkabılarda oldukça şık seçimler olmakta ve siyah ya da bordo gibi renkler bu modellerde tercih edilmektedir. İnce sivri topuklu ayakkabılar kadınların kendilerini daha güçlü hissetmelerini sağlamakta ve daha çekici bir görünüm katmaktadır.  Bu modellerde kahve tonları da tercih edilirken vizon rengi de Klasik kadın ayakkabıları modelleri arasında en çok beğenilenlerden olmaktadır. Uç kısmı parlak ve geri kalan kısmı mat renklerde olması da klasik ayakkabılardaki hoş tasarımlar arasında yer alır. Ayakkabılarda kullanılan bazı detaylar kadınlara zarafet katar. Bilekten bağlamalı modeller bunlar arasında yer almakta ve ayakkabının ön kısmında da aynı detay kullanılarak çok kibar bir görünüm elde edilebilir.

Klasik Ayakkabılarda Topuk Tercihi

                Bu başlık altında yapılan tercihlerde genel olarak orta boy topuklar dikkatleri çekmekte ve daha çok ofis kullanımlarda kullanışlı ama aynı zamanda şık seçimler olmaktadır. Geniş tabanlı topuklar uzun süre ayakta kalan kadınlar ise rahatlık sağlamakta ancak sivri topuklardan vazgeçemeyenler içinde daha orta boy modeller bulunmaktadır. Renk olarak tamamen parlak renklerde tercih edilmekte, sade renkler bu alanda kullanılırken bazı durumlarda orijinal deri görünümlü modellerde daha farklı seçimler yapabilirsiniz. Beyaz, krem, bordo, gri, vizon renkler Klasik kadın ayakkabıları çeşitleri arsında bulunan renklerdendir. Ayakkabıların üzerindeki tokalarda klasik ayrıntılar arasında yer alıyor.

Şık ve özenli giyinen kadınlar her alanda şık olmak isterler. Platform, ince topuk, orta boy topuk kullanılan modeller arasında kendi tarzına hitap eden seçimler yapılabilir. Topuksuz ayakkabılarda günlük kullanımlar için çok ideal ve güçlü kadının en önemli tamamlayıcısı modellerle tercih edilmektedir. Ve kullanılan farklı modeller kadınların imajlarında kullandıkları farklı ve güçlü karakterler oluşturmaktadır. İster günlük, ister ofis, isterseniz de şık seçimler için tercihler yapın, tarzınızı yansıtan modeller her zaman sizi daha güçlü gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın