Güneşten Korunma Yöntemleri

Güneşten Korunma Yöntemleri

Güneş her ne kadar bireylerin ısınma ihtiyacını karşılıyor olsa da, zararlı etkilerinden korunabilmek adına dikkatli olmakta fayda vardır. Güneşten korunma yöntemleri araştırmasında olan kişiler ise krem, losyon ve serumlar ile vücut sağlıklarının korunmasına yardımcı olabilirler.

Güneş Koruyucu Kremler

UV-A, UV-B ve UV-C, zararlı güneş ışınları olarak adlandırılabilir. Güneş koruyucu kremler ise bu noktada bireylerin leke, kızarıklık ya da yanık gibi problemler ile savaşmalarına yardımcı olur. Güneşten korunma yöntemleri arasında en etkili ürünlerden bir tanesi olan kremlerin, yaz-kış fark etmeksizin düzenli bir şekilde kullanılmasında fayda vardır.Güneşten Korunma Yöntemleri

En İyi Güneş Koruyucu

Piyasada tüketicilerin yararlanması adına birbirinden farklı güneş koruyucu krem bulunur. Bu noktada markalarda bireyleri memnun etmek adına tamamen doğal içeriklere sahip koruyucu kremler üretmektedir.

  • En iyi güneş koruyucu hangisidir araştırmasında olan kişilerin her zaman bitkisel ve sağlıklı ürünleri tercih etmelerinde fayda vardır.
  • Açık bir cilt tonuna sahip, lekelenme riski yüksek kişilerin SPF 50 ve üzerindeki kremleri tercih etmeleri faydalarına olacaktır.
  • Alınan güneş koruyucuların son kullanma tarihine dikkat edilmesi, daha sonrasında cilt açısından problemlerin ortaya çıkmaması adına önemlidir.

Güneş koruyucu seçerken kadınların ya da erkeklerin cilt tipleri de son derece önemlidir. Bu noktada Avon markası içerisinde de pek çok güneş koruyucu krem ve losyon çeşitleri bulunur.

Yağlı Ciltler İçin Güneş Kremi

Yağlı ciltli kişilerin güneş kremi seçerken daha hafif formüle sahip ürünleri tercih etmeleri faydalarına olacaktır. Su bazlı ürünler, cilt yüzeyinde kolaylıkla emildiği için parlama ya da yağlanma gibi problemleri ortadan kaldırır. Yağlı ciltli kişilerin daha çok losyon tarzındaki kremleri tercih etmeleri gerekir.

Güneş Kremi Önerileri

Güneş kremi satın almadan önce kişilerin güvenilir ve profesyonel markaları araştırmaları faydalarına olacaktır. %100 bitkisel içeriklere sahip markalarda bulunan kremler her zaman daha etkilidir. Marka ve ürün seçimi yapabilmek adına Aliekspress kolay kullanıma sahip internet sitelerinden bir tanesidir.

 

Bebekler İçin Güneş Kremi

Bebeklerin cilt yüzeyleri daha hassas olduğundan dolayı, güneş kremi seçerken losyon ve ince yapılı ürünlerin alınmasında yarar vardır. İçeriğinde vitamin ve minerallerin bulunduğu, yüksek SPF içeren kremler, bebeklerin açık renkteki ciltlerinin korunmasına ve leke oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Bebeklerin cilt dokusunda herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaması adına alınan kremlerin küçük bir bölgede test edilmesinde fayda vardır.

Doğal Güneş Koruyucu

Güneşten korunma yöntemleri arasında doğal koruyucu ürünlerde yer alır.

  • Havuç tohumu yağı, zeytinyağı, jojoba ve Hindistan cevizi yağları da güneşten korunmak adına tercih edilebilir.
  • Özellikle bebeklerde organik olmaları nedeniyle bu tür yağlardan kullanılabilir.
  • Güneşin zararlı etkilerinden kurtulabilmek adına hem yetişkinlerin hem de çocukların sürekli koruyucu krem tercih etmelerinde fayda vardır.

Bu tür kremler, cilt lekelerinin oluşmasını da engeller.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın