Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

yorumsuz
371

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Gözler en hassas organımız olduğu gibi göz çevresi bakımı da oldukça hassas olmaktadır. Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır? karşılaşılan sorunlar arasında gözaltı morlukları, kahverengi oluşumlar, kırışıklıklar yer almaktadır. Evde kendi kendinize uygulayabileceğiniz göz çevresi için doğal bakım maskeleri ile cildinizi yenileyebilir ve çok daha sağlıklı bir cilt yapısı elde edebilirsiniz.Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Maskeler

Bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir yumurta sarısı ve çeyrek limon suyu ile hazırlayacağınız maskeyi iyice karıştırarak kıvam elde ettiğinizde göz çevrenize ince tabakalar halinde sürebilirsiniz. Bu karışım göz çevrenizde 20 dakika bekletilmelidir. Temizlemek için ise ılık su kullanmalısınız. Hafta bir düzenli olarak kullanıldığında göz çevrenizdeki ince kırışıklıkların zaman içerisinde geçtiğiniz görebilirsiniz.

Bir başka maske için bir çay kaşığı yaş maya, bal ve sütü karıştırarak maske elde edebilirsiniz. Gözünüze uygulayabileceğiniz bu maskeyi yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde yirmi dakika beklettikten sonra ılık su ile yüzünüz temizleyebilir ve haftada üç kere düzenli olarak kullanıldığında kırışıklıklar zaman içerisinde yok olacaktır.

Bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, bir parça pamuk ile göz çevresine sürülebilir. Üzüm çekirdeği yağının iyice göz çevresine yedilmesi gereklidir. Bu kırışıklıkları giderici etkisi olan bir göz çevresi için doğal bakım kremidir. Her akşam yatmadan önce bu bakımı yaparak göz çevrenizde kırışıklık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Göz Altı Morluklarına ve Torbalarına Karşı Doğal Bakım

Bir tatlı kaşığı lavanta ve papatya çayı ile etkili bir bakım elde edebilirisiniz. Papatya çayı ve lavanta çayı demleyerek suyunu süzebilir ve pamuk yardımı ile elde ettiğiniz karışımını göz çevrenize sürebilir ve yirmi dakika bekleterek istediğiniz etkilerin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Düzenli kullanımlarda göz çevrenizdeki morlukların giderildiğiniz görebilirsiniz.

Bir diğer gözaltı morlukları için kullanılabilecek doğal bir maskede ise bir tutam ebegümeci, bir elma suyu ve gazlı bez ile bu maske uygulanabilir. Önce ebegümeciler ezilmelidir. Daha sonra içerisine elma suyu ilave ederek hazırlanan karışım gazlı bezin iç kısmına yerleştirilerek gözlerinizin üzerinde yirmi dakika bekletilmelidir. İki yemek kaşığı fındık yağı ve bir çay bardağı su ile hazırlanan karışım ile göz çevresi için doğal bakım yapılabilir. Suyun kaynatılarak içerisinde fındık yağı ilave edilmelidir. Soğuyana kadar bekletilir ve iki ayrı pamuk bu karışıma bulanarak göz kapaklarının üzerinde on dakika bekletilir. Bu karışım gözaltında oluşan torbalara karşı etkilidir. Düzenli kullanımlar ile etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Göz çevrenizde doğal bir bakım sağlamak için ise bitkisel yağlardan yardım alabilirsiniz. Yarım çay bardağı soya, avokado, badem yağını karıştırarak parmak uçlarınıza aldığınız karışımı göz çevresine sürebilirsiniz. Bu işlem hafif masajlar eşliğinde beş dakika sürebilir ve gece yatmadan önce uyguladığınız maskeyi sabaha kadar bekletmek etkili olacaktır. Bu yağları aktarlardan bulmak mümkündür. Cilt üzerinde ilk çökmeye başlayan alan göz çevresi olacaktır. Bu nedenle hassas olan bu alanlarda kullanılacak doğal özlerde özel olmalıdır. Kırışıklık ve gözaltında oluşan morluklara karşılık uygulayacağınız maskeler ile pürüzsüz bir güzellik elde edebilir ve estetik açıdan çok daha taze bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Haziran 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın