Gittigidiyor’da Nasıl Güvenli Alışveriş Yaparız

1 yorum
559

Gittigidiyor’da Nasıl Güvenli Alışveriş Yaparız

Gittigidiyor hepimizin ismini duymuş olduğu, çoğumuzun aradığını bulduğu, birçok kişinin en azından bir kez sipariş vermiş olduğu bir alışveriş sitesidir.

Gerçekten kendi reklamını yaparken söylediği gibi Türkiye’nin en işlek online alışveriş sitesi desek hiçte yanılmış olmayız. Son yıllarda artık insanlar market alışverişlerine varana kadar alışverişini online yapabiliyor. Bu bize zamandan tasarruf ve ürünleri kapımıza kadar getirme imkanı sağlıyor.

Gittigidiyor’da Nasıl Güvenli Alışveriş Yaparız

Online Alışverişte Geniş Ürün Yelpazesi

Online alışverişte ayrıca ürün yelpazesi de oldukça genişliyor aradığımız ürünün her marka, model, renk, desende üretimini görebiliyoruz. En önemlilerinden biri de ihtiyacımız olan ürünün fiyat farklarını karşılaştırma fiyatı önceden görüp bütçemize göre ayarlama imkanı sağlıyor.

Online alışveriş bu kadar önemli ve vazgeçilmez bir hal aldığına göre sıra geliyor güvenli sitelerden alışverişi tercih etmeye. Burada karşımıza Gittigidiyor çıkıyor çünkü ürün yelpazesi en geniş olan sitelerden biri. Alıcı sağladığı imkanlarla da en güvenilir alışverişin adresi gibi duruyor.

Gittigidiyor’da Satıcı Hakkında Bilgi

Gittigidiyor’da satıcı olabilmek için vergi levhanız olmak zorundadır. Bu da birinci güven veren özellik olarak karşımıza çıkıyor. Almak istediğiniz ürünün altında gittigidiyor’da satıcı hakkında yorumları okuyabilirsiniz.

Satıcı hakkında okumuş olduğunuz yorumlar alışverişinizin güvenilir olup olmayacağı ürünün isteğinize cevap verip vermeyeceği konusunda size ışık tutabilir. Gittigidiyor’da diğer bir güzel özellik ise Gittigidiyor satıcılarının puan sistemi var.

Alışverişinizi yaparken sayfanın yanındaki satıcının almış olduğu puan bakarak kararınızı verebilirsiniz. Bu puanlama sonucu tamamen alıcıların vermiş olduğu notlarla gerçekleştiğinden tamamen objektiftir. Hatta sizde alışverişinizi yaptıktan sonra satıcınız hakkında puanlamaya katılarak memnuniyetinizi ya da şikayetinizi bildirebilirsiniz. Sizde alışverişinizin ardından satıcı yorumlarına bir yorum yazmayı unutmayın.

Satıcı Puanlarını İncelemeyi Unutmayın

Gittigidiyor’da satıcıların kazancına satış sayısına bakılmadan yalnız müşteri memnuniyetine bağlı olarak çok başarılı ya da başarılı armaları kazanır. Bu çok başarılı yada başarılı armalara sahip satıcıları ürün ve profil sayfalarında görebilirsiniz. Ürün almadan önce bu satıcılar hakkında bu kriterlere mutlaka dikkat edin.

Satıcı “1234 alışverişten %97 olumlu puan aldı” gibi yan kısımda yazan değerlendirmeye dikkat ederek alışverişinizin güvenilirliğini arttırabilirsiniz. Aldığımız ürünün kalitesiz, bozuk olmaması boşa zaman kaybetmememiz için satıcı bilgilerini incelemek bizim için en önemli kriter olmalı.

Gittigidiyor’da Kargo Bilgileri

Online alışveriş yaparken en önemli kriter kargo koşullarıdır. Gittigidiyor’da kargo koşullarına açıklamalı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Satıcıların anlaşmış olduğu kargo bilgilerine ürünün altında mutlaka incelemelisiniz.

Kargo bilgilerinde hangi kargo şirketi ile çalışıldığı, ürünün kaç günde kargoya verileceği, kaç günde elinize ulaşabileceği, hangi şehirden kargolanacağı, ücretleri konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Soru Sor Kısmı ile Bilgi Edinebilirsiniz

Gittigidiyor’da kargo bilgileri size yetersiz gelmesi durumda soru sor kısmından ürün özellikleri ve kargo süreci hakkında merak ettiklerinizi sorarak içinizi rahatlatabilirsiniz. Gittigidiyor’da kargo sürecinde sorun yaşamamak ürününüzün elinize istediğiniz zaman ulaşması için adres bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girmeye özen gösterin.

Ürünü satın aldıktan sonra da adres bilgileriniz değiştirmek isterseniz, yeni adresinizi gönderebilirsiniz. Ürününüzü satın aldıktan ödemeyi yaptıktan sonra kargonuzu site üzerinden kargo takip bölümünden takip edebilirsiniz.

Kargonuzu aldıktan sonra ürününüzü kontrol ederek sitede ürünü onaylamayı unutmayın. Eğer ürününüzün elinize ulaşmadıysa “sorun bildir” butonundan faydalanarak onay süresini uzatabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Gittigidiyor’da Nasıl Güvenli Alışveriş Yaparız (1 Yorum)

  1. gitti gidiyor yıllardır kullandığım tek internet üzerinden alışveriş yaptığım yer. ben güvenilir buluyorum alıcı açısından da satıcı açısındanda yani gitti gidiyor satıcı yamuk yaparsa hesabını soruyor. alıcı yaparsada.Gittigidiyordan vazgeçmem türkiyenin en iyisi deyice gittigidiyor ve hepsiburada gelir 2 site.