Doğru Ve Sorunsuz Alışveriş Şartları

yorumsuz
382

Doğru Ve Sorunsuz Alışveriş Şartları

İnternet ortamından online alışveriş siteleri her zaman güven sorunu yaşadığınız yerlerdir. Ödeme kanalında kişisel bilgilerim alınabilir mi? ya da ürün istediğim gibi gelir mi? Gelen ürünü beğenmezsem iade edebilir miyim? Soruları yüzünden alışveriş yaparken tedirgin olursunuz. Sitenin sizin güveninizi kazanması için öncelikle müşteri memnuniyetini öğrenmelisiniz.

Müşteri memnuniyeti yüksek ve her zaman tercih edilen bir site ise zaten güven sorununuz kalmaz. Alışveriş yapmadan önce mutlaka satıcı sözleşmesi, iptal iade koşulları, teslimat süreci gibi bilgileri okuyarak anlamanız gerekir. Bilinçli bir şekilde alışveriş yaparsanız herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Size verilen hakları satıcının haklarını bilerek alışveriş yapabilmenin rahatlığını yaşayın. Son dönemlerde yurtdışı merkezli olan bir site var ki çok uygun fiyatlara milyonlarca ürün bulabilirsiniz. Aliexpress bu yılın moda alışveriş sitesi olup mükemmel ürünleri daha ucuza temin edeceğiniz bir sitedir.Doğru Ve Sorunsuz Alışveriş Şartları

Ciddi Anlamda Uygun Fiyatlı Olan Bu Ürünleri Nasıl Sipariş Verebilirsiniz? Aliexpress’ Ten Alışveriş Yaparken Gümrük Öder Miyim?

Öncelikle bu siteye üyelik gerçekleştirerek işe başlayabilirsiniz. Üyelik sonrasında beğendiğiniz ürünleri sepete eklemelisiniz. Hangi ülkeden sipariş verecekseniz o ülkenin para birimine çevirip tam tutarı görebilirseniz daha rahat sipariş verebilirsiniz. Verdiğiniz siparişler 75 Euro’yu geçmemelidir. Türk parası olarak da 250 TL’yi geçmemesine özen göstermelisiniz. Aksi takdirde gümrüğe takılacaktır. Gümrüğe takılan bu ürünler için de gümrük vergisini ekstra ödeyip ürünlerinizi temin edebilirsiniz. Yurtdışından DHL kargo ile ülkenize gelen bu ürünlerin hacmi son derece önemlidir.

Hacmi büyük olan paketler daha çok dikkat çekeceğinden gümrük memuru inceleme sırasında daha hassas davranmaktadır. İncelenen ürünlerinizin öncelikle yasaklı ürün olmaması da son derece önemli bir noktadır. Yasaklı ürünleri getirmek isterseniz asla size ulaşmayacağından da emin olabilirsiniz.

Aldığım Ürünler Bana Ne Zaman Ulaşır ve Ben Nasıl Teslim Alabilirim?

Bu her alışveriş yapan kişinin merak ettiği konulardan biridir. Ürünleriniz eğer ki gümrüğe takılmadıysa PTT aracılığı ile iki ya da üç gün içerisinde size ulaşmaktadır. Aliexpress’ten alışveriş yaparken gümrük öder miyim?Telaşında iseniz bunun için sitenin ve yurtdışı alışveriş kurallarını gözden geçirip okumanızda fayda vardır. Gümrüğe takılmayan ürünler adresinize kadar teslim edilmektedir. Gümrüğe ulaştı ve belirli kuralları aşan bir paketiniz varsa gümrük memuru ilinizin bağlı olduğu gümrük birimine gönderimi sağlanır. Gönderilen paketinizin son durumu incelenir ve belirli bir fiyat konulur. Size resmi olarak gönderilen tebligat ile ürününüzün son durumu belirtilir ve bağlı bulunduğunuz gümrük birimine gitmeniz konusunda bilgilendirme yapılır. Bu tebligat işe bağlı bulunduğunuz gümrük birimine giderek belirlenen gümrük vergisini ödeyip ürüne sahip olabilirsiniz.

Aldığım Ürünün Gümrük Vergisi Ne Kadar Olur?

Bu miktar tamamen gümrük memurunun vereceği karara bağlıdır. Yaklaşık 75 Euro ile 1500 Euro arasında değişen rakamlar söz konusudur. Aliexpress’ten alışveriş yaparken gümrük öder miyim?Sorunuzu öncelikle istediğiniz ürünleri gözden geçirerek sormalısınız. Yasaklı ürün grubunda olan cep telefonları, ilaçlar, spor ayakkabılar, tütün ürünleri ve ateşli silahlar kesinlikle gümrüğe takılan ürünler arasındadır. Ürüne asla sahip olamayacağınızı hatırlatırız. Eğer ki bir ilaç almaya karar verdiyseniz gerekçeli olarak belgenizi gümrük memurunuza göstermeniz gerekir. Ya da cep telefonu aldıysanız bunu mutlaka pasaportunuza işletmeniz gerekir. Ucuza aldığınız malzemeler ülkemize geldiğinde gümrüğe takılırsa daha fazla ücret ödeyip pişman olabilirsiniz. Daha küçük çaplı ürünler isteyebilirsiniz. Ürün ebadınızın ne kadar küçük olursa o kadar daha kolay gümrük geçer ve size ulaşır.

Yurtdışı merkezli alışveriş sitesi olan Aliexpress’ten alışveriş yaparken gümrük öder miyim?Endişeniz için gerekli kuralları ve işleyişi iyi bilmelisiniz. Gümrüğe takılmaması için şartların neler olduğunu, ne kadar tutarda alışveriş yapmanız gerektiğini iyi bilirseniz sorunsuz bir teslimat tarafınıza olur. Uygun fiyatlı ürünleri görüp hepsinden almak istemeniz son derece normaldir. Sahip olayım derken hepsinde de olabilirsiniz. Tarafınıza ulaşmayan ürünün gelmeme nedeni gümrüğe takılması dışında bir ihtimal olamaz. Yurtdışı siparişlerinizi takip etme olasılığınızın da olmayacağını bilmelisiniz.

Ülkemizdeki gibi adım adım kargo durumunu öğrenmeniz mümkün değildir. Doğru ve eksiksiz bir sipariş verip sabırla beklemeniz yapmanız gereken en doğru davranıştır. Her ucuz alışverişin belirli kuralları olduğunu unutmamak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 8 Mayıs 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın