Çocuk Eğitimi

1 yorum
524

Çocuk Eğitimi

Ailenin bebek sahibi olduktan sonra bütün sorumluluklar üzerindedir. Bebeğin konuşmasından davranışları çoğunluk aileden öğrenirler. Peki, okul başladıktan sonra arkadaşlarıyla geçinebilecek mi ya da okulda davranışları nasıl olacak bunlar hep aileye bağlıdır. Peki, okula başlayan çocuklara nasıl davranmalıyız. Öğrenemezlerse ya da bilemezlerse bizim davranışımız nasıl olmalı bunlar bile çocuğun eğitimini değiştirir. Çocuğumuz okula başlamadan bile küçük görevler verilmelidir ki işe yaradığı kendi gözleri ile görsün.

Çocuk Eğitimi

Ailenin Çocuk İle İletişimi

Okula başlarken ailenin davranışları önemli olduğunu söylemiştik. Çocuğumuz yeni bir şey öğrendiğinde onu tekrar ettirmeli, böylelikle öğrenme becerisi gelişsin ilerde sıkıntılar yaşamasın. Eğer yanlış bilirse onu azarlamamalıyız. Onlara bıkmadan doğruyu göstermeliyiz aynı okullardaki öğretmenler gibi. Başkaların çocuğu ile kendi çocuğumuzu kıyaslamamalıyız mesela Ahmet yazı yazmayı öğrendi sen neden öğrenemedin gibi ama eğer başarısı varsa onları başkaların yanında övebilir bu davranışımızda onun iyi bir şey yaptığını ve devam etmesini dileriz.

Çocuğun Okul Hayatı

Çocuğumuz okula başladığı zaman dersleri ile o kadar ilgilenmeyiz derslerinden çok arkadaşları ile iyi geçiniyor mu bir rahatsızlığı var mı bunlar daha önemlidir. Bütün çocuklar hepsi ayrı dünyalardadır. Hepsinin ailesinde gördükleri farklı oldukları için öğretmene büyük görev düşer öğretmenlerden önce tabi aileye düşer ailenin davranışları okul hayatını da etkiler çocuğun. Öğretmenler onlara oyun oynar gibi ders işler yazı yazmayı öğretir her çocuk öğrenmesi farklıdır eğer geç öğrenirse böyle zamanda çocuğu suçlamamak gerekir sadece biraz daha üstüne düşeriz ailesi olarak.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 19 Ocak 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Çocuk Eğitimi (1 Yorum)

  1. aslında çocuk eğitiminin temmelinde aile eğitimi yatıyor. devletin ailelerin eğitimine dikkat etmesi gerekir.