Avon İadesi Nasıl Yapılır

3 yorum
1.804

Avon İadesi Nasıl Yapılır

2016 yılı itibari ile büyük değişiklere giden avonun en büyük yeniliklerinden biri de fatura sistemidir. Önceki yıllarda faturaları siparişlerle birlikte koli içerisinde gönderen avon artık bu sisteme son vererek 2016 yılı itibari ile elektronik fatura sistemine geçmiştir. Doğal olarak elektronik fatura sistemine geçilmesiyle ürün iadesinde de bir çok değişiklik olmuştur. Sizlere bu makalemizde en güncen hali ile avon iadesi nasıl yapılır onu anlatacağız.

Avon Ürünlerini İade Edebilir Miyim ?

Bir tüketici olarak en doğal haklarınızdan biri tabi ki ürün iadesidir. Bu konuda oldukça esnek davranan nadir firmalardan birisi avondur. Diğer kozmetik markaları ürün iadesi konusunda ürünün açılmamış ve kullanılmamış olması şartını koymaktadır. Ürünü iade edebilmek için hiç açmamış olmanız gerekmektedir. Lakin avonda bu durum çok daha esnektir. Aldığınız avon ürününü kullandınız ve beğenmediniz, iade edebilirsiniz. İade olarak ister paranızı geri alabilir isterseniz ürün değişimi yapabilirsiniz.

Avon Ürünlerini 40 Gün İçinde İade Edebilirsiniz

İlk başlarda avon ürünlerini iade etmenin süresi 3 kampanya süresine eşitti. Fakat daha sonra yapılan bir takım değişiklikler ile ürün iadesi için geçerli olan sürenin 40 gün olduğu bildirildi ve güncel olan hala 40 gündür.  Tabi bu süreç içerisinde kargoda geçecek sürede yer almaktadır. Doğal olarak 40 gün içinde ürünün avonda olmasını dikkate alarak, kargoyu da hesaplayarak ürün iadesi yapınız.

Avon ürün iadesi için dikkat edilmesi gerekenler ve avon ürün iadesi için izlenmesi gereken . adımlar.

İade Formu Doldurmalısınız :

2016 yılına kadar kargo ile gelen faturalar, 2016 yılından sonra da mail ile gelen elektronik faturalar aslında iade formu özelliği de taşımaktadır. Bu nedenle ürün iadesi için mailinize gelen elektronik faturayı çıktı almalı ve iade işlemi için doldurmalısınız.

avon ürün iadesi nasıl yapılır
avon ürün iadesi nasıl yapılır

Avon İade Formu Nasıl Doldurulur :

İlk olarak yapacağımız işlem faturanın çıktısını almaktır. Fatura üzerinden yer alan Ürün İade Bilgiler kısmını doldurmamız gerekmektedir. Faturanın sağ tarafında yer alan bölümde İade, Değişim, Adet, Tutar ve Sebep Kodu gibi bilgiler yer almaktadır. Öncelikle iade etmek istediğiniz ürün hangisi ise onu bulmalısınız ve İade kısmına X işareti koymalısınız. Hemen yanında ki ürün kısmını da doldurmanız gerekmektedir. İstediğiniz  kadar  ( aldığınızdan fazla olamaz ) ürün iade edebilirsiniz ya da iade yerine değişim kısmını işaretleyerek ona göre doldurabilirsiniz. Tutar kısmına faturada yazan tutarı girmelisiniz ve Sebep Kodu kısmına sebebinizi belirten harfi girmelisiniz. Avon ürün iade için gerekli sebepler aşağıda yer almaktadır.

A – Yanlış ürün
B – Ürünü yanlış beden ölçüsünde sipariş ettim
C – Beden ölçüsü uymadı
D – Katalogdaki promosyonu yanlış anladım
E – Rengi/kokusu/stili/boyutu broşürde gözüktüğü gibi değildi
F – Kolim geç teslim edildi
G – Siparişimdeki ürün stoksuz olduğu için geç geldi
H – Ürün yada ambalajı hasarlı geldi
I – Akmış/Patlamış ürün diğer ürünleri hasarladı
J – Sipariş etmediğim bir ürün geldi
K – Ürünün kalitesini beğenmedim
L – Ürün çalışmıyor, bozuk
M – Ürün cildime uygun değil
N – Diğer nedenler.

Tüm bu işlemlerden sonra faturanın sağ altında yer alan temsilci adının altına imza atarak ürünü iade için avona geri gönderebilirsiniz. Bu durumda lütfen yukarıda belirtilen tüm detayları doğru işlediğinize dikkat ediniz ve imza atmayı unutmayınız. Avon ürün iadesi konusunda en esnek markalardan biri olmakla birlikte iade işlemi en kolay markadır. Bir sonraki makalemizde iade işlemi için kargolama, ücretlendirme ve  diğer detaylar gibi önemli bilgilere yer vereceğiz. Keyiflealin.com sitemizi takip ederek merak ettiğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Avon İadesi Nasıl Yapılır (3 Yorum)

  1. Burda bulunan avon iade kurallarına göre işlemleri yaptım sıkıntı yaşamadım. Güzel bir çalışma olmuş.