Avon Gerçekten Kazandırıyor

2 yorum
765

Avon Gerçekten Kazandırıyor

130 yıldır dünyada en çok satış yapan kozmetik markalarından biri olan avron, herhangi bir yerde stant, mağaza gibi satış ofisleri açmak yerine birebir satış temsilcileri ve liderleri ile ürünlerini pazarlamayı tercih ediyor. Bu yazımızda pek çok insanın kafasındaki sorunun cevabını sunacağız: Avon gerçekten kazandırıyor mu?

avon-gercekten-kazandiriyor

Önce Başvuru Yapmak Gerekir

Temsilci olarak kayıt yaptırmadan kazanç sağlamak elbette mümkün değildir. 18 yaşını doldurmuş olan herkes Avon temsilciliği için başvuruda bulunabilir. Kozmetik ürünleri olduğu için daha çok bayanları çeken bir temsilci sistemi olsa da son yıllarda erkek temsilci sayısı da hızla artmaktadır.

Buna rağmen ülkemizde son yıllarda çalışan kadın sayısı artış gösterse de ev kadınlarının fazla oluşu, Türk kadınına ekonomik özgürlük sunması açısından da Avon’un hayatımızdaki yerini etkilemektedir.

Tecrübeyi Çalışarak Kazanmak Mümkün

Bu sayede Avon pek çok kadına iş hayatına atılma imkanı sunuyor. Online veya takım öncüleri aracılığıyla kayıt yapabileceğiniz Avon’da satış temsilcisi olmak çok kolay. Satış konusunda hiçbir deneyim veya tecrübeye sahip olmasanız da bölgesel toplantılar, takım yöneticisi veya ekip liderlerinin öncülükleri ile verilen eğitimler sayesinde stratejiler edinebiliyorsunuz. Herhangi bir işte çalışıp toplantılara vakit ayıramasanız da online eğitim kolaylığı ile Avon eğitmenleri sizin yanınızda oluyor.

Kazançlar Satış Yüzdesinden Oluşuyor

Avon’da kazanç elde etmenin yolu ilk olarak elbette ki satış yapmak. Katalog ürünlerinden yapacağınız satışlar üzerinde %15-25 aralığında kazanç elde edebilmek mümkün. En çok kazanç sağlayan ürünler; parfüm, cilt bakım, makyaj, kişisel bakım ve saç bakım ürünleridir. Bu ürünler %25 oranında kazanç imkanı sunuyor.

Takı, aksesuar, saat, iç giyim, dış giyim, ev aksesuarları ve ürünleri ise %15 kazanç ile temsilcisine kazanç sağlayan ürün gruplarını oluşturuyor. Satış durumuna göre hiç kazanç sağlayamayabilir veya binlerce lira kazanç elde edebilirsiniz. Avon kazanç hesaplama işlemini sizin için sipariş öncesi sayfasında sunmaktadır.

Avon Doğrudan Ödeme Yapmaz

Yapılan satış üzerinden yüzdesel oranda ne kadar kar elde edeceğiniz yapabileceğiniz satışlara bağlıdır. Avon kataloğu üzerindeki fiyatlarla yapılan satışlarda faturalandırma temsilci fiyatları üzerinden yapılır. Yani Avon temsilcilerine hiçbir koşulda ödeme yapmaz. Örneğin satılan bir parfüm için müşteri katalog fiyatı üzerinden ödeme yapar ancak temsilci %25 oranında kar payı çıktıktan sonraki tutarı öder.  Yani müşterilerinizden alacağınız ürün bedelleri sizin kazancınızı da kapsamaktadır.

Avon Temsilcisi Olmanın Diğer Avantajları

Avon satış ekibini bazı gruplara ayırmaktadır. Bunlar; Avon İnci, Avon Classic, Avon Club Ve Avon Elite Club olarak ayrılır. Yeni başlayanlar Avon İnci’de yerlerini alırken, satış grafikleri yükseldikçe üst sınıflara atlayış yaparlar. Her sınıfın kendine has ayrıcalıkları mevcuttur.

Dahil oldukları sınıflara göre temsilcilere kampanyalar içerisinde özel hediyeler tanımlanmaktadır. Örneğin; 12. Dönem kampanyasından 5 katalog ve 150 TL satış yapılırsa Percive parfüm hediyesi verileceği kampanya başladığında temsilcilerine duyurulur.  Bu avon üyelik hediyeleri, ister kullanabilir ister müşterilerinize pazarlayarak kazanç elde edebilirsiniz.

Avon temsilcileri kendi kullanacakları ürünleri veya hediyelerini, satış fiyatı üzerinden alma hakkı yakaladıklarından dolayı, kozmetik alışverişlerinde de kar sağlarlar. Biz kadınlar gelir düzeyimize göre öyle ya da böyle kozmetiğe iyi paralar harcarız. En minimum düzeyde bile şampuan, deodorant, duş jeli gibi zorunlu ihtiyaçları kozmetik mağazalarında alacağınız fiyattan daha hesaplıya getirmeniz de Avon temsilciliğinin sağlayacağı başka bir kazanç türüdür.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Avon Gerçekten Kazandırıyor (2 Yorum)