Alışveriş Yapmanın Kuralları

yorumsuz
1.089

Alışveriş Yapmanın Kuralları

Alışveriş yapmanın belli başlı kuralları vardır. Bu kuralların başında liste gelir. Öncelikle alışveriş yapmak isteyen kişiler ihtiyaçlarını belirledikleri bir listeye sahip olmalıdırlar. Özellikle kadınlar evlerinin içinde ne olduğunu daha iyi bildiklerinden dolayı listeyi kadınlar hazırlamalıdırlar. Market ya da alışveriş merkezine gidildiğinde listenin dışına çıkacak hiç bir ürüne yer verilmemelidir.

Alışveriş Yapmanın Kuralları

Tadını Bilmediğimiz Yiyecekler

Alışveriş esnasında tadını bilmediğiniz yiyeceklere çok yaklaşmamalısınız. Zira size faydalımı zararlımı olacağını da bilemezsiniz. Örneğin hiç ton balığı konservesi yemediyseniz bunu almamalısınız. Ya da küçük bir kutu alıp deneme aşamasına sokmalısınız. Yemediğiniz bir şeyi çocuklar yesin de vitamin alsın diye almayın. Çünkü çocuklar yemiyor ve sonra hepsi çöpe gidiyor.

Çocukların Beslenme Alışkanlıklarına Göre Alışveriş

Çocukların beslenme alışkanlıklarına göre alışveriş yaparsanız eviniz ya makarna ile ya da et köftesi ile dolar. Bu yüzden bunların yanında sebze ve kırmızı eti birlikte ikram edebileceğiniz gıdalara yer verin. Ne siz mutsuz olun ne de onlar. Her şey kararında olsun.

Alışverişte İndirim Yakalama

Alışverişte indirim günlerini yakalama biz kadınların en çok takip ettiği şeydir. Fakat bunu takip ederken başka bir şeyi atlıyoruz. Her şey indirimde diye hiç ihtiyacımız olmayan bir ürünü alıp hem evde fazlalık yapıyoruz hem de fazladan para ödeyerek indirim günlerinin anlamını yitirmesine sebep oluyoruz. Bir gün lazım olur diye alınan her şey bir gün çöpe gidiyor.

İhtiyaç Kadar Almak

 Alınacak her şey ihtiyacımız kadar olmalı. Alışveriş yapabileceğiniz yerlere uzak bölgelerde oturuyorsanız, özellikle fuzuli masraftan kaçınmalısınız. Çünkü aynı zamanda bunun bir de taşıması var. İhtiyacınız olan ürünleri zaten fazla fazla alıp taşımak zorunda kalırsınız. Alacağınız ürünlerin son kullanma tarihlerini mutlaka kontrol etmeli ve en uzak tarihlisini tercih etmelisiniz. Evinizde uzun süre bekleteceğiniz dondurulmuş yiyecekler bu listenin başında gelmeli ve en son alınmalı.

Cebinize Göre Alışveriş Yapın

Mutfak masraflarınızı belli miktarlara böldüyseniz asla paranızın dışına çıkmayın her ihtiyacınızı alın ama azar azar alın. Zira bazı besinler birbirini tamamlayıcı niteliktedir.

Ayakkabı Alışverişi Nasıl Yapılır?

Ayakkabı alışverişi bütçeye göre yapılacak bir alışveriş türü değildir. Çünkü ayakkabı sağlık için çok önemlidir. Bazılarımızı bütün gün üzerinde taşıyan ayaklarımız kaliteli ve sağlıklı bir ayakkabıyı hak eder. Ama kadın olarak dikkat etmemiz gereken başka hususlar da yok değil. Bunların başında kıyafet uyumu, yılın trend rengi ve ayakkabı modası yer alır.

Ayakkabı Modasına Göre Alışveriş

Ayakkabı modasına göre alışveriş her kadının başarı ile sonuçlandırabileceği bir alışveriş şekli değildir. Örneğin ayağı taraklı ve büyük olan kadınlar bu konuda çok fena şanssızlık yaşarlar. Çoğunluğu genellikle spor ayakkabı tercih ederler ama özel günler için bir tane siyah stilettosu hep dolabın köşesindedir.

Abiye ve Spor Seçimler

Ayakkabı alışverişinde her iki tarzda önce ayağı kavrayan cinsten olmalıdır. Aşırı yüksek topuk iyi değildir ama şık gösterir diyenler varsa bu senenin tren rengi turuncu platform. Spor ayakkabıda ise payetli tarz moda. En ucuz ve kaliteli alışveriş ise web sayfalarında. Cebinize göre bir ürün mutlaka bulursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 24 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın