Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Dikkat!!

3 yorum
565

Aliexpress Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken kullanıcıların feedback’ine son derece dikkat etmeniz gerekmektedir. Site içerisinde alışveriş yaparken “Freeshipping ve satıcı puanına dikkat etmelisiniz. Herhangi bir ürüne girdiğiniz zaman bedava kargo istemekteyseniz eğer mutlaka free shipping seçeneğini işaretleyin. Bunlara ek olarak FEEDBACK yazan butona tıklamalısınız. Feedback yazan butona tıkladıktan sonra da yine karşınıza bir panel açılacaktır. Burada yine kullanıcı hakkında, satıcı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Aliexpress'ten Alışveriş Yaparken Dikkat!!

Örneğin bu kişinin ne zamandan beri aliexpress’e üye olduğu hakkında, ne kadar satış yaptığı, kargo süresi, iletişim bilgileri ve daha birçok bilgilere ulaşabilmeniz mümkündür. Ayrıca bu konuya da puanlaması da bulunmaktadır. Bu puanlar yine ne kadar yüksek ise yine o kadar güzeldir. 5 üzerinden 4.5 üstü alan satıcılar oldukça iyi iş çıkarırlar. Bunlara güvenebilirsiniz. Bunlara ek olarak en az 1 yıllık üye olmaları ve 1000 üstünde satış yapmış olmalarına dikkat etmeniz gerekir.

Aliexpress Paranın İade Edilmesi

Yine satıcının satmakta olduğu ürünün yanında para iadesi koşulları da bulunmaktadır. Ürün elinize gelmemekteyse eğer yine para iadesini gerçekleştiren, yeni ürünler gönderen üyeler de bulunmaktadır ve 2 – 3 ay kadar bekleten satıcılar da var. Kısmi olarak para iadesi gerçekleştirenler de bulunuyor. Alışverişten önce de bunlara önemle dikkat etmelisiniz. Yine bazı kullanıcılar eğer elinize ürün ulaşmazsa para iadesi yaptığını garantilemektedir.
Genel olarak ürünler replika şeklinde olabilirler yani sahteler.

eBay içerisinde veya amazonda 100 dolar olan kozmetik ürünler burada 20 dolara satılabilmektedir fakat bu ürün sahte olmaktadır. Bu nedenle kozmetiğe güvenmemelisiniz. Elektronik ürünlerde de sahte ürün oranları fazladır. Cep telefonu aksesurları, markasız elbiseler, kıyafetleri tercih e edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Aliexpress Kapıda Ödeme Seçeneği Yok!

Aliexpress içerisinde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Kredi kartınız ilke ödeme yapabilmektesiniz. Mümkün olduğu kadar da bankanızın sanal kredi kartı fonksiyonunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Kargo ücretinin de yine 70 euroyu geçmemesi önemlidir. Yaklaşık 100 dolar yapabiliyor. Eğer ki ürün oranı 70 eurodan fazla ise bu satıcı ile irtibata geçin ve ürün fiyatını düşüğe çekmeli. Direk pahalı ürünler satın almamalısınız. İlk olarak küçük 3 – 5 dolarlık ürünler satın alarak bu siteyi tecrübe edinmelisiniz. Aynı isim ile de sürekli ürünler satın almamalısınız. Gümrükte problem yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak eşinizin adına, çevrenizdekilerin adına da ürünler alabilmeniz mümkündür.

Ürün aldıktan sonra da yine kargo numarasını ptt adresinden sorgulamanız ve ürününüzün Türkiye içerisinde nerelerde olduğu hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

Aliexpress üzerinden kargonuzun elinize ulaşması yaklaşık olarak 10 – 20 gün kadar sürebilmektedir. 30 gün içinde elinize ulaşmazsa satıcı ile iletişime geçmelisiniz. Aliexpress sitesinden almış olduğunuz ürün gelmezse aliexpresten bir daha alışveriş yapmamak gibi bir şey yapmanıza da gerek yok. Farklı satıcılar ile görüşebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Dikkat!! (3 Yorum)

  1. Puanları ve müşteri yorumları baz alındığında geri dönüşümü iyi ve kaliteli bir site. Ancak bazen 1 ay bekleyip hayal kırıklığı yaşabiliyorsunuz. Güzel içerik olmuş.

  2. Puana dikkat edildikçe sorun yok bence de ve Türkiye’de ki bütün alışveriş sitelerinden daha güvenilir.Puan %90lardaysa korkmayın