Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Bilinmesi Gerekenler

yorumsuz
1.819

Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Aliexpress.com adresi üzerinden yurtdışı bağlantılı firmalardan ihtiyacınız olan ürünleri uygun fiyatlara temin etmeniz mümkündür. Sipariş verirken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunlar sizlerin güvenli ve sorunsuz ürün temin etmeniz için önem arz etmektedir.

Ürünler Yurtdışından temin edildiği için sorunsuz teslim alabilmeniz için gümrük şartlarını bilmeniz gerekmektedir. Bir üründen belli sayının üstünde sipariş verdiğinizde ticaret yapılacağı düşünülmekte ve vergiye tabi olmaktadır. Vergisi ödenince ürün teslim alınabilmektedir.

Aliexpress’ten Alışveriş Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Aliexpress Ürünlerinin Alımındaki Ödeme Yöntemleri

Belli bir tutarın üzerindeki siparişleriniz vergiye tabi tutulmakta olup, gümrükte bekleyen ürünlerinizi vergisini ödedikten sonra teslim almanız mümkündür. Vergi tutarları ve hangi tutarın vergiye tabi olduğu ile bilgiler gümrük merkezlerinden öğrenilebilmektedir.

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı ile ödeme seçeneği en güvenilir olan yöntemdir. Farklı yöntemlerden oluşan aliexpress ödeme yöntemleri içerisinden kredi kartı seçeneğinde sayfada vermiş olduğunuz bilgiler sertifikalı güvenlik sistemleri ile korunmaktadır.

Aliexpress.com Sayfasındaki Alışverişlerde Kargo Bilgileri ve Ücretleri

Yurtdışı ve özellikle Çin malı ürünlerin uygun fiyatlarla bulunabileceği sayfa üzerinden alışveriş yaparken sipariş aşamasında seçmiş olduğunuz ürünün ülkesi ve ürünün kargo ağırlığı gibi bilgiler ortalama olarak belirlenerek aliexpress kargo ücreti hakkında ön bilgilendirme almanız mümkündür.

Kargonuz Türkiye’ye ulaştıktan sonra PTT kargo aracılığıyla sizlere ulaştırılmaktadır. Sipariş aşamasında haberli kargo seçeneğini kullanırsanız, PTT kargo ürününüzü kapınıza kadar ulaştıracaktır. Aksi durumda online sistemlere giriş yapılmadığı için kargo takibi ve tesliminde sorun yaşayabilirsiniz.

Sayfa üzerinden alışveriş imkanı sunan yabancı firmaların çoğu Türkiye’ye ürün gönderiminde aliexpress ücretsiz kargo hizmeti sunmaktadırlar. Ürün siparişinden önce açıklamalarında free shipping ya da ücretsiz kargo ibaresini görmeniz mümkündür. Bu ibarenin bulunduğu ürünleri hiç kargo ücreti ödemeden teslim alabilirsiniz.

Aliexpress.com Alışverişinizde Ödeme Sonrası Prosedürler

Ödeme işlemi için kredi kartı bilgilerinizi girdikten hemen sonraki ekranda sipariş özetiniz görünmektedir. Payment Successfull ibaresi ödemenin ve siparişin başarılı olduğunu göstermektedir. Bundan sonraki aşamada ürünün kargoya verilmesi gelmektedir.

Ana sayfa üzerindeki my orders bağlantısı altında tüm siparişlerinize ulaşabilirsiniz. Siparişlerinizin durumu, kargoya verilme günü gibi size ulaşma aşamalarını buradan takip edebilirsiniz. En önemlisi aliexpress kargo kaç günde gelir sorunuza buradan cevap verilir.

Ödemenizi gerçekleştirdikten sonraki aşamaları aliexpress.com sayfası üzerindeki siparişlerim alanından takip etmeniz mümkün olduğu gibi yine sayfada linki verilen iletişim mail adreslerine sorularınızı yazarak kısa sürede cevap olmanız mümkündür.

Aliexpress Türkiye İletişim Hakkında Bilgi

Aliexpress.com üzerinden alışveriş yaptığınızda herhangi bir sorun ya da soru için sayfa üzerindeki e-mail adreslerine mail atarak kısa sürede sorularınıza cevap almanız mümkündür. Yurtdışı bağlantılı firmalar ile iletişiminizde sayfa üzerinden mail atılması en doğru ve hızlı olan yöntem olacaktır.

Hem yurtdışı hem de Türkiye için aliexpress iletişim bilgileri, alışveriş yapmış olduğunuz ana sayfada bulunmaktadır. Ürününüz Türkiye ulaşmış ancak henüz elinize geçmemiş ise, kargo teslimatı ile bilgilere PTT kargo aracılığı ile ulaşmanız mümkündür.

Ürünlerin herhangi bir sebeple gümrükte takılmış olması durumunda gümrükten aranacaksınız ve vergilendirme hakkında bilgilendirileceksinizdir. Vergi ödemesini gerçekleştirdikten sonra ürünlerinizi sorunsuz ve eksiksiz olarak teslim alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 29 Aralık 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın