AliExpress Hakkında Detaylı Bilgi

yorumsuz
630

AliExpress Hakkında Detaylı Bilgi

AliExpress.com yeni alışveriş adresinin adıdır. Peki AliExpress.com ‘dan nasıl alışveriş yapabiliriz?

Son dönemlerin yeni alışveriş adresi olan AliExpress.com en moda alışveriş adresidir. Öncelikle AliExpress.com dan alışveriş yapabilmek için siteye üye olmamız gerekiyor. Üye olmak kolay temel bilgileri verdikten sonra üye olmak çok basit.

AliExpress Hakkında Detaylı Bilgi

Kargo adresini girerken kesinlikle iş veya her an gündüz birinin bulunduğu bir adres verin. Zira PTT kargo ile geldiğinden ilk geldiklerinde birini bulup teslim etmeleri çok önemli. Bunu düşünerek hareket edilmelidir.

Üye olduktan sonra ki adımları tek tek sizin için sıralayalım.

  • Ürün Seçimi
  • Satıcı Seçimi
  • Ödeme Şekli Seçimi
  • Kargolama Seçimi
  • Kargo Geldikten Sonra Kontrol Ve Onay
  • Kargo Gelmezse Veya Ürün

Genelde bu adımlar dikkat edilmeden geçiliyor ama sağlıklı bir alışveriş için bu adımlara dikkat edilmelidir.

Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler ;

Bu site hakkında yazılanları çizilenleri pek bilmesem de genel olarak buna benzer sitelerden çok daha ucuz olduğunu söylemeliyim. Önceki aldığınız ürünleri AliExpress.com dan daha uyguna ve daha kaliteli olduğunu görünce biraz üzülebilirsiniz. Ama üzülmenize gerek yok çünkü artık AliExpress.com var. Telefon kılıflarından tutup a’dan z’ye tüm ürünleri bulabilirsiniz. Türkiye’deki sitelerin çoğunda 10-20-30 liraya olan telefon kılıfları AliExpress.com da 1 dolara satılıyor. Evet şaşırtıcı ama Türkiye’deki satıcı sitelerde böyle ucuz yollu sitelerden alıp üzerine uçuk fiyatlar koyup satışa sunulmaktadır. Hele de deri olan kaplar kılıflar 100 lira 200 liraya satılıyor. AliExpress.com da bu tarz ürünler bile ucuz ve kaliteli.

Fakat her sitede olduğu gibi AliExpress.com dan da alışveriş yaparken dikkatli olmalıyız. Aynı üründen 3 dolara olan da var 5 dolara olanda var 9 dolara olanda bu yüzden iyice inceleyip almalısınız. Her zaman ucuz olan iyidir diye bir şey yok bu yüzden iyice araştırıp en kalitelisini ve en uygununu almaya özen göstermelisiniz. Bir de bazen aynı ürünler diğer sitelerde yani Türkiye’ deki sitelerde daha ucuza ya da aynı fiyata olabilir. Bu gibi durumda daha hızlı gelmesi için bu tür sitelerden alabilirsiniz. Ama aceleniz yoksa beklemek sizin için sorun değil ise AliExpress.com dan alabilirsiniz.

Aliexpress Nasıl Bir Site?

Ürün yelpazesi çok geniş olan ve son derece güvenilir bir sitedir. AliExpress.com sitesinde  Escrow adı verilen alıcı koruma programını kullanmaktadır. Aynı Ebay ve Gittigidiyor üzerindeki gibi havuzda toplanıyor para ve ürün elinize ulaşmadan  siz  ürüne onay vermeden para satıcıya aktarılmamaktadır.  Her sitede olduğu gibi bu sitede de sahtekarlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden çok fazla ucuz ürünlerden kaçınmak gerekmektedir. Kendinizi ve paranızı garantiye almak için herkese güvenmemelisiniz. Genel olarak dikkat etmeniz gereken hususlar satıcının sattığı ürünlerin yorumları ve geri dönüşümlerdir.

Satıcının güvenilir olup olmadığını satıcıdan daha önce alışveriş yapmış olan insanlarla konuşup  o insanlara aldıkları ürünün sağlam olup olmadığını vaktinde saatinde geldiğini ve ya satıcının güvenilir biri olup olmadığını çok rahat anlayabilirsiniz. Bu işi satıcının yıldızlarına puanlamasına bakarak da halledebilirsiniz. AliExpress.com yaklaşık dört milyon üretici ile çalışmaktadır

AliExpress.com sitesindeki ürünler yaklaşık on milyon ürün vardır. Aliexpress.com dan aldığınız bir ürün hasarlı ve ya bozuk çıkması durumunda Dispute denilen uygulamayı yaparsanız.  Sorunsuz bir şekilde paranızı iade alabilirsiniz. Aliexpress.com da kargo takip sistemi ile aldığınız ürünü kargoya verdikten sonra kargo numarası ile kargonuz nerede olduğunu kolayca takip edebilirsiniz. AliExpress.com bir yurtdışı sitesi olduğundan dolayı herkesin kafasında soru işareti oluyor acaba aldığım ürün gümrükte takılır mı diye fakat Aliexpress.com dan alınan ürünler hiçbir şekilde gümrükte takılmamaktadır. Gönül rahatlığı ile AliExpress.com dan alışveriş yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Ekim 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın