El Yapımı Hediyeler

yorumsuz
397

El Yapımı Hediyeler

Artık özel günlerde sevdiklerinize ‘’Ne hediye alsam acaba?’’ diye düşünmeyin. Düşünmeniz gereken şey ‘’Ona kendi ellerimle nasıl güzel bir şey hazırlayabilirim?’’ olsun. Çünkü almış olduğunuz hediye ne kadar güzel ve anlamlı olsa da bir süre sonra ne yazık ki unutulmaya mahkûm. Oysa kendi yaptığınız hediyeleri sevdiklerinize sunarsanız hayatları boyunca unutamayacakları hediye vermiş olacaksınız.
Kendin yap trendinin ortaya çıkmasıyla birlikte el yapımı hediyeler daha çok ön planda. Sizde sevdiklerinize ellerinizle yaptığınız bir hediye vermek istemez misiniz? Ona o hediye verdiğinizde birçok şey söylemiş oluyorsunuz aslında.

El Yapımı Hediyeler
El Yapımı Hediyeler Nasıl Yapılır?

Sevdiklerinize el yapımı hediyeler vermek istiyor ama nasıl yapacağınızı bilmiyor ya da fikir üretemiyor musunuz? Biz size yardımcı olalım. Belki içinden birini beğenir ya da size yol gösterici olabilir.
• Kişilere özel kavanozlar hazırlayabilirsiniz. Kullanılmayan boş bir kavanozu süsleyerek dekor verebilir ve içerisine onun sevdiği ya da istediği malzemeleri koyabilirsiniz. Hatta kapağına ya da üzerine onun ismini ya da fotoğrafını koyabilirsiniz.
• Eğer bitki çayı içmeyi çok seven arkadaşınız varsa ona karton, renkli desenli kâğıt, ahşap mandal ve kurdeleden şık tasarımlı bir bikri çayı sunumu yapabilirsiniz. Böylece mutfağına şık bir tasarım da katmış olacaksınız.
• Eminim ki hepinizin küçülen, eski ya da küçük bir lekesi olan artık giyemediğiniz tişörtleriniz vardır. O tişörtlerinizden yatak örtüsü yapmaya ne dersiniz?
• Sevdiklerinize kendi tasarladığınız ayakkabıları hediye etmek ister misiniz? Almış olduğunuz beyaz ayakkabıyı ilk olarak astar ile boyayınız. Sonrasında ister ayakkabıya şekiller çizin isterseniz de çeşitli renklere boyayınız.
• Eskiyen kitaplarınızdan çanta hediye edebilirsiniz. Dış kapağını çok beğendiğiniz kitap, dış kapak rengine uygun çanta sapı, kumaş, tutkal ve dikiş makinesi ile bu hediyeyi yapmanız mümkün. Yapmış olduğunuz çanta tasarımıyla çok tarz ve tamamen kişiye özel olacaktır.
• Hediyeyi vereceğiniz kişi çok seyahat ediyor ise onun için küçük yastıklar yapabilirsiniz. Büyük desenleri olan şekil vereceğiniz bir kumaş, iğne, iplik ve yastığını içini doldurmak için silikon ya da pamuk ile çok basit şekilde yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey desenlerin üzerinden kesmek ve iğne ile dikmek.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Şubat 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın